Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Alarmowy 112 (1881)

wtorek, 07 lipiec 2020 18:20

Osobówka wypadła z drogi, są poszkodowani

Napisane przez

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na granicy Zembrzyc i Dąbrówki.

wtorek, 07 lipiec 2020 06:59

Królowa Beskidów nadal bywa niebezpieczna

Napisane przez

Turystka doznała poważnego urazu w górach. Beskidzcy ratownicy zakończyli intensywny weekend.

poniedziałek, 06 lipiec 2020 05:45

Sucha Beskidzka. Zatrzymana sprawczyni kradzieży

Napisane przez

Suscy policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę powiatu suskiego, która na jednej z posesji w Suchej Beskidzkiej, wykorzystała nieuwagę domowników i ukradła ich rzeczy osobiste na kwotę prawie 900 zł. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży mienia, za co grozi jej 5 lat więzienia.

Aż 30 zarzutów dotyczących oszustw, przedstawili policjanci z Suchej Beskidzkiej 30-letniemu mieszkańcowi powiatu suskiego. Mężczyzna, posiadając dane i podszywając się pod inną osobę, zaciągał pożyczki w instytucjach parabankowych. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

 

W połowie 2019 r. do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiła się 25-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która informując, że padła ofiarą oszustw. W wyniku podjętych czynności ustalono, iż sprawca, którym się okazał 30l-letni mieszkaniec powiatu suskiego posiadając dane pokrzywdzonej, składał drogą elektroniczną wnioski o udzielenie pożyczek. Udzielane pożyczki były w różnych kwotach od 500 zł do 2000 zł.

W efekcie prowadzonych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia 30 zarzutów podejrzanemu i z końcem czerwca 2020 r. skierowano akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

By uchronić się przed wyłudzeniem pożyczki należy pilnować swoich dokumentów tożsamości. Ważne, aby dowód osobisty nie trafił w niepowołane ręce. Dbać o to, by dostęp do naszych danych osobowych nie uzyskały osoby nieuprawnione. Zdarza się też, że nasze dane można znaleźć na rachunkach, fakturach i wielu innych dokumentach. Jeżeli są już nam nie potrzebne, należy je dokładnie niszczyć, aby osoby niepowołane nie mogły ich wykorzystać. W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zgłosić ten fakt do organu wydającego.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

czwartek, 02 lipiec 2020 17:33

Poznajesz ten rower? Policja szuka właściciela

Napisane przez

W trakcie wykonywania czynności procesowych na terenie Gminy Maków Podhalański funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zabezpieczyli rower m-ki KROSS koloru niebieskiego.

Wczoraj wieczorem w Suchej Beskidzkiej doszło do wypadku, w którym ranni zostali dwaj chłopcy jadący na hulajnogach. Jeden z nich miał jedenaście lat, a drugi dwanaście.

Od 2 lipca 2020 (czwartek) funkcjonować będą nowe numery telefonów do komend Policji na terenie całej Polski. Poniżej prezentujemy nowe numery telefonów do jednostek Policji w powiecie suskim

Tak jak w ubiegłym roku Policja, w ramach działań prewencyjnych, mając na względzie podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego, podczas wakacji będzie na bieżąco aktualizować Policyjną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. 

W dniu 24 czerwca 2020r. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się wręczenie podziękowań oraz nagród dla dzieci i młodzieży w związku z rozstrzygniętym konkursem pn. „Przyłącz się do zwalczania agresji i hejtu w sieci”. Na podstawie zwycięskiej pracy, powstał symbol oraz hasło do reakcji na treści publikowane w sieci zawierające przemoc, wulgaryzmy oraz mowę nienawiści.

Strona 1 z 145
ShowMeble

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112