Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach do Parlamentu Europejskiego

poniedziałek, 22 październik 2018 12:38

Policyjne interwencje w niedzielę wyborczą w Suchej Beskidzkiej

Podczas wyborczej niedzieli w jednym z lokali wyborczych w Suchej Beskidzkiej musieli interweniować policjanci. W tym samym dniu jeden z kandydatów do rady miasta w Suchej Beskidzkiej zgłosił zniszczenie plakatu wyborczego oraz kradzież baneru z jego wizerunkiem.

 

Około godz. 14-tej kandydat do Rady Powiatu Sucha Beskidzka zgłosił, że przy ul. Role zniszczony jest jego plakat wyborczy, a w rejonie ul. Ziołowej został skradziony baner z jego wizerunkiem. Do zdarzenia miało dojść w nocy z 20/21 października. Na chwilę obecną nie ujawniono sprawców tych wykroczeń. Usuwanie lub uszkadzanie ogłoszeń jest wykroczeniem, za które można zastosować postępowanie mandatowe. Wysokość grzywny w taryfikatorze wynosi w tym przypadku 150 zł.

Także w niedzielę wyborczą, również w Suchej Beskidzkiej, około godz. 17.00 w lokalu wyborczym nr 2 mieszczącym się przy ul. Spółdzielców w Suchej Beskidzkiej, 31-letni mieszkaniec tej miejscowości, znajdując się pod wyraźnym działaniem alkoholu, poprzez agresywne zachowanie i wykrzykiwanie wulgarnych słów, zakłócił ład i porządek w miejscu publicznym.

Następnie znieważył słownie zastępcę przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej, który zwrócił mu uwagę na niestosowne zachowanie. Mężczyzna został zatrzymany i wyprowadzony z lokalu przez patrol policji, a następnie umieszczony w pdoz.

W poniedziałek mężczyzna ten usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego, za który grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Za popełnione wykroczenie – zakłócenie ładu i porządku publicznego – może zostać nałożona grzywna do 500 zł.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Policyjne interwencje w niedzielę wyborczą w Suchej Beskidzkiej