Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 09 listopad 2018 09:05

Kompletnie pijany kierowca w Makowie. Grozi mu więzienie

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na każdego rodzaju drogach. Zawartość alkoholu we krwi znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych śmiercią. Posiadane umiejętności nie są w stanie wygrać walki z nadmiarem alkoholu. Nawet zawodowi kierowcy ulegają wpływowi trunków. Wypadki na drogach z udziałem osób nietrzeźwych zdarzają się codziennie.

Wczoraj w Makowie Podhalańskim patrol policji zatrzymał do kontroli pojazd marki VW Golf, którego kierujący okazał się kompletnie pijany. Kiedy policjanci poddali go badaniu na urządzeniu to wynik wskazał ponad 2,70 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a do domu odwiozła go żona. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Siadając za kierownice w stanie nietrzeźwości nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie ściągamy zarówno na siebie, jak i na innych uczestników ruchu. Spowodowanie wypadku często może nieść ze sobą nieodwracalne skutki, z których konsekwencjami kierowca zmuszony będzie zmagać się do końca życia.

Także warto przed rozpoczęciem podróży zastanowić się nad tym, czy prowadząc nie będziemy powodować niebezpieczeństwa na drodze. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na upewnienie się o stanie w jakim się znajdujemy. W powiacie suskim można skorzystać z alkomatu w każdym budynku policji. Dzięki kierowcom, którzy chętnie korzystają z tych metod drogi stają się bezpieczniejsze.

 

Źródło: KPP Sucha Beskidzka

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Kompletnie pijany kierowca w Makowie. Grozi mu więzienie