Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 20 listopad 2018 12:35

Wpadło dwóch paserów

Suski patrol prewencji przy udziale policjantów kryminalnych, w wyniku wspólnych działań, zatrzymał do kontroli na ul. Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej samochód marki Hyundai. W pojeździe oprócz kierowcy, policjanci zauważyli reklamówki z zawartością krajanki tytoniowej oraz papierosów – jak się okazało - bez polskich znaków akcyzy.

W sumie bielszczanin przewoził nielegalnie 18 kg tytoniu oraz kilka tysięcy papierosów. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut paserstwa wyrobów akcyzowych, czym uszczuplił Skarb Państwa na łączną kwotę prawie 21500 zł. Od mężczyzny dokonano tymczasowego zajęcia mienia w kwocie 2500 zł na poczet przyszłej kary.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Stryszawa, który na terenie tej gminy rozprowadzał nielegalne wyroby tytoniowe. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 10 tysięcy papierosów, krajankę tytoniową w ilości 9 kg oraz 19 butelek spirytusu o poj. 1 litra.

Mężczyźnie również przedstawiono zarzut paserstwa wyrobów akcyzowych, dotyczący uszczuplenia akcyzy na kwotę prawie 21 tysięcy złotych.

Obu mężczyznom grożą wysokie kary finansowe.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Wpadło dwóch paserów