Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 31 grudzień 2018 22:44

Pożar, wybuch i połamane drzewa.

Ostatni dzień roku 2018 przyniósł w powiecie kilka interwencji straży.

 

W godzinach porannych do powalonego drzewa w okolicach serpentyn zadysponowani zostali druhowie z OSP Zawoja Przysłop. Kolejny wyjazd tej samej jednostki miał miejsce w godzinach południowych, i tym razem pod ciężarem mokrego śniegu zawaliło się drzewo blokując drogę między Zawoją a Stryszawą.

Ok godziny 15:10 kolejny wyjazd. Tym razem interweniowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Dwa wozy gaśnicze udały się na ul. Zasypnica, gdzie doszło do wybuchu pieca. Uszkodzenia to: opalone pomieszczenie, wybite szyby w oknach oraz naruszona ściana wewnętrzna budynku. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Ok godziny 20:00 wyjazd jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej do pożaru domku letniskowego w Zawoi na oś.Hujdy. Dodatkowo dysponowane są OSP Zawoja Górna, która została zawrócona podczas dojazdu, OSP Skawica, OSP Zawoja Dolna oraz OSP Zawoja Centrum na dwa wozy. Ci ostatni przybywają na miejsce pierwsi. Ciężki, stromy oraz śliski podjazd powoduje iż na jednym z wozów z Zawoi Centrum konieczne jest założenie łańcuchów śniegowych. Szybka akcja uniemożliwiła rozprzestrzenienie się pożaru. Spalona została ściana oraz elementy instalacji elektrycznej. Na miejscu obecna była także policja. Żaden z lokatorów nie odniósł obrażeń

 

HomeAlarmowy 112Pożar, wybuch i połamane drzewa.