Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 03 styczeń 2019 07:47

Seria pożarów! Grasuje podpalacz?

Seria pożarów! Grasuje podpalacz? OSP Zawoja Przysłop

Do serii – prawdopodobnie – podpaleń budynków i składowisk desek doszło w nocy ze środy na czwartek (2/3 stycznia) na terenie powiatu suskiego.

- O godzinie 4:15 Zostaliśmy zadysponowani do pożaru pustostanu w Stryszawie na osiedlu Małysy. Prowadziliśmy działania wspólnie z OSP Stryszawą i JRG Suchą Beskidzką – poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Zawoja Przysłop.

Jak się okazuje, do podobnych zdarzeń w krótkich odstępach czasu doszło w kilku innych miejscowościach powiatu suskiego. Informacje o pożarach docierają również z Lachowic i Stryszawy.

- To była ciężka noc dla strażaków z naszego Powiatu w ciągu paru godzin w ogniu stanęło kilka pustostanów oraz składowana deski w pobliżu budynku. Prawdopodobną przyczyną tych pożarów było podpalenie – informują strażacy-ochotnicy z Zawoi.

 

HomeAlarmowy 112Seria pożarów! Grasuje podpalacz?