Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 02 luty 2019 22:17

Pożar magazynu w Naprawie. Konieczna ewakuacja mieszkańców

W Naprawie trwa akcja strażaków po pożarze magazynu przy budowie nowej zakopianki. Zarządzona została ewakuacja pobliskich mieszkańców.

Na miejscu są liczne zastępy straży pożarnej z powiatów suskiego, myślenickiego i nowotarskiego.

Jak udało się nam ustalić, z magazynu udało się usunąć trzy samochody oraz butle z acetylenem, które są polewane.

Ruch na zakopiance został zablokowany, na podstawie napływających komunikatów może to potrwać przez 2 godziny. Samochody osobowe są kierowane objazdem przez Łętownię, ciężarowe przez Mszanę Dolną.

Galeria zdjęć

AKTUALIZACJA: W miejscowości Naprawa, na terenie placu budowy tunelu, około godz. 21.30 z nieustalonych przyczyn doszło do pożaru magazynu konstrukcji metalowej o wymiarach 10x13 metrów.  W chwili powstania pożaru w magazynie i w jego rejonie nie było żadnych osób. Właścicielem magazynu jest właściciel firmy wykonującej prace na budowie obywatel Włoch, wstępne straty wyceniono na około 2 mln zł. 

Do czasu wykonania szczegółowych oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa teren został zabezpieczony przez policję. W magazynie znajdowały się między innymi elektronarzędzia, wysięgnik teleskopowy oraz samochód, które uległy spaleniu. Znajdujące się tam butle z zawartością acetylenu – na szczęście żadna nie była uszkodzona - zostały wyniesione przez strażaków, którzy przez kilkanaście godzin je schładzali. Na drugi dzień po południu na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem biegłego oraz prokuratora. Na razie nie są znane przyczyny pożaru.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Pożar magazynu w Naprawie. Konieczna ewakuacja mieszkańców