Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 09 marzec 2019 21:25

Strażacy nie mogli gasić

Dzisiaj ok. godziny 12:00 doszło do pożaru w zakładzie stolarskim w Zawoi na os. Bartyzele. Na miejsce zostały zadysponowane liczne siły i środki z gminy Zawoja oraz z PSP w Suchej Beskidzkiej. Pożar na szczęście udało się szybko opanować

Na miejsce została zadysponowana także Ochotnicza Straż Pożarna Zawoja Przysłop, która podczas dojazdu do miejsca została przedysponowana do pożaru trawy na oś.Kalina Górna. Jak się okazało paliła się sterta gałęzi podpalona przez jednego z mieszkańców na jego posesji.
Właściciel uważał, że wszystko jest pod kontrolą i nie dopuścił strażaków do gaszenia. Po wezwaniu na miejsce policji można było przystąpić do akcji, a nieodpowiedzialny gospodarz został ukarany mandatem.

Sytuacja o tyle niebezpieczna, że wszędzie dookoła były pola z wysuszoną trawą, a kilkanaście metrów dalej las. W dodatku wiał bardzo silny wiatr, który w każdej chwili mógł przenieść iskry na nieużytki.

Włączmy myślenie, bo czasem chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii!!!

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Strażacy nie mogli gasić