Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 14 marzec 2019 23:04

Miał marihuanę i nielegalne wyroby akcyzowe - został zatrzymany

We wtorek 12 marca 2019r. policjanci Referatu Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pn. „Alkohol i narkotyki”. Około godz. 14:30 w Zembrzycach zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, w którym jechało dwóch mężczyzn w wieku 19 i 32 lata.

 

W trakcie kontroli policjanci zauważyli nerwowość mężczyzn, a nad to wyczuli wydobywający się z samochodu specyficzny zapach, dlatego zaraz zwrócili uwagę na znajdujący się na tylnej kanapie worek foliowy. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne – w worku było około 300 gramów marihuany.
Dalsze czynności przejęli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz prewencji. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a policjanci przeszukali ich miejsca zamieszkania. U 32-latka w domu „kryminalni” znaleźli jeszcze kilkadziesiąt gramów marihuany. Dodatkowo ujawnili kilka litrów alkoholu, ponad 100 paczek papierosów, jak również 3 kg krajanki tytoniowej – wszystkie te wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Narkotyki ujawnione w samochodzie i w domu należały do jednego z mężczyzn i to on usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast za wykroczenia skarbowe, którym jest posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych, grozić mu będzie kara grzywny do 5000zł.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Miał marihuanę i nielegalne wyroby akcyzowe - został zatrzymany