Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 15 marzec 2019 11:01

Zatrważający stan techniczny busa

To cud że nie doszło do najgorszego.

Małopolscy inspektorzy z Oddziału w Nowym Targu prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu suskiego z zakresu przewozu osób.

W trakcie prowadzonej inspekcji autobusu kursującego na linii Kraków - Jordanów, ujawniono zatrważający stan techniczny zagrażający bezpośrednio bezpieczeństwu w ruchu drogowym tj.:
- niesprawny hamulec postojowy,
- pedał hamulca roboczego „wpadał w podłogę” - podczas - uruchomienia opierał się o podłogę,
- kontrolka na desce rozdzielczej wskazywała na usterkę - układu hamulcowego, druga kontrolka na usterkę układu ABS, ASR,
- przewody od czujników ABS tylnej osi zostały odłączone i - zamocowane opaskami zaciskowymi na osi aby nie zwisały i nie ocierały o drogę,
- tylny rząd siedzeń nie był właściwie przymocowany do nadwozia,
- z tylnego mostu napędowego oraz okolic skrzyni biegów - wyciekały płyny eksploatacyjne,
- niesprawne oświetlenie
- niesprawny sygnał dźwiękowy.

Wobec powyższego zatrzymano dowód rejestracyjny, a pojazd został wycofany z ruchu drogowego. Kierowcę ukarano mandatem karnym. Inspektorzy stwierdzili również wielokrotne naruszenia czasu jazdy i odpoczynku (jazda bez wymaganej przerwy) na kwotę 10 000 zł. W sumie przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 12 000 zł.

 

źródło: WITD Kraków

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Zatrważający stan techniczny busa