Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 30 marzec 2019 08:24

Nielegalni pracownicy z Ukrainy w przetwórstwie żywnościowym

Dzięki współdziałaniu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem oraz Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, 27 marca br. podczas kontroli legalności zatrudnienia, przeprowadzonej w jednym z zakładów na terenie powiatu suskiego, zostało zatrzymanych ośmiu nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy.

 

Okazało się, że ośmiu spośród szesnastu poddanych kontroli cudzoziemców pracowało nielegalnie przy obróbce produktów żywnościowych. Cztery kobiety i czterech mężczyzn w wieku od 21 do 56 lat, wykonywało prace bez wymaganych zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce wydanych przez Wojewodę, oraz nie posiadało podpisanych umów z pracodawcą.

Cudzoziemcy za nielegalne wykonywanie pracy zostali ukarani mandatami karnymi oraz Komendant Placówki SG w Zakopanem wydał decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski w terminie 20 dni. Dodatkowo cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu do wszystkich krajów strefy Schengen.

Natomiast w stosunku do przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nielegalnego powierzenie pracy cudzoziemcom, czyn ten zagrożony jest karą grzywny (art. 120 ust. 1 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, kto powierza cudzoziemcowi nielegalne wykonywanie pracy podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł.)

(Karpacki Oddział Straży Granicznej)

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Nielegalni pracownicy z Ukrainy w przetwórstwie żywnościowym