Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 październik 2014 13:57

Policja odkryła "dziuplę" w Bieńkówce

Końcem września br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej w wyniku dokładnego rozpoznania i szczegółowo zaplanowanych czynności dokonali przeszukań u dwóch mieszkańców Bieńkówki /gm.Budzów/.


W pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez jednego z nich policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Nowym Targu zabezpieczyli susz roślinny w postaci krajanki tytoniu o łącznej wadze 41,5kg bez polskich znaków akcyzy skarbowej, co daje kwotę około 29000zł uszczuplenia podatkowego. Oprócz tytoniu zabezpieczono też pudełka z perfumami, dezodorantami oraz blisko 400 płyt CD z grafikami filmów, które prawdopodobnie posiadają podrobione znaki towarowe. Natomiast w stodole ukryte w słomie były 4 rowery, z których jeden w bazach policyjnych figurował jako skradziony na terenie Krakowa. Mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania nielegalnego tytoniu, za co może mu grozić kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, natomiast kosmetyki i płyty przesłano do biegłych, którzy ocenią legalność, a rowery sprawdzane są, czy nie pochodzą z przestępstwa.

Tego samego dnia u drugiego z mieszkańców Bieńkówki policjanci zabezpieczyli również nielegalny tytoń w ilości około 10 kg ponadto posiadał on jeszcze około 1,5 kg środka odurzającego w postaci suszu konopi indyjskich oraz urządzenia do rozdrabniania tytoniu i wagę elektroniczną.
Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Policja odkryła "dziuplę" w Bieńkówce