Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 12 kwiecień 2019 18:57

Mimo umorzenia sprawy, policjanci nie odpuścili i złapali złodzieja

Policjanci nie ustają w poszukiwaniu sprawców przestępstw, nawet gdy do przestępstwa doszło wiele tygodni, czy miesięcy temu. Tak było i tym razem. Kryminalni z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim prowadząc czynności operacyjne, ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży roweru.

Do kradzieży doszło na przełomie stycznia i lutego 2019 r. na nowym osiedlu w Makowie Podhalańskim. Sprawca z klatki schodowej jednego z bloków zabrał rower, którego wartość w chwili kradzieży wyceniona była na 2 tysiące.


Sprawa była trudna do wykrycia, ponieważ sprawca nie pozostawił zbyt wielu śladów, w pobliżu nie było również żadnych przypadkowych przechodniów. Pomimo tego, że sprawa po jakimś czasie została umorzona, policjanci byli zdeterminowani, aby sprawca, mimo upływu czasu, nie uniknął odpowiedzialności za to co zrobił, dlatego przez cały ten czas gromadzili informacje dotyczące tego zdarzenia.

W miniony poniedziałek, makowscy policjanci, dzięki swojej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o rzeczową kradzież. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce, gdzie schował rower.

Odzyskany rower został przekazany właścicielowi, a mężczyzna – bezdomny przebywający na terenie Makowa Podhalańskiego - usłyszał zarzut. Wcześniej miał już konflikt z prawem, gdyż dokonał włamania do domu.

Za tą kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej

Więcej w tej kategorii: « TIR-em w osobówkę Dom w ogniu »

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Mimo umorzenia sprawy, policjanci nie odpuścili i złapali złodzieja