Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 19:01

Drzwi na sznurku, pasażerowie na pokładzie

Policjanci z ruchu drogowego Komendy Pwiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej udaremnili dalszą jazdę 64-latkowi w miejscowości Żarnówka, który  przewoził pasażerów  mercedesem sprinterem niesprawnym technicznie. 

W środowe południe suscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Żarnówka zatrzymali do kontroli autobus. Zwróciła ich uwagę nadmierna korozja elementów konstrukcji pojazdu. Szczegółowa kontrola pojazdu wykazała, że w mercedesie tylne drzwi nie tylko są nadmiernie skorodowane ale brakuje w nich zamka. Jedynym zabezpieczenie przed ich otwarciem był zwykły sznurek. Funkcjonariusze stwierdzili też, że sygnał dźwiękowy w samochodzie jest niesprawny, tak samo jak hamulec awaryjny. W pojeździe było jeszcze pare innych niesprawnych elementów.

Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierowcy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Z uwagi na zbyt rażące nieprawidłowości autobusu nie zastosowano wobec kierującego jak i właściciela pojazdu mandatu  bowiem zostanie skierowany przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu.

Za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie jak i dopuszczenie niesprawnego pojazdu do ruchu grozi  grzywna do 5 tys. zł.

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Drzwi na sznurku, pasażerowie na pokładzie