Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 11 lipiec 2019 07:46

Piratów drogowych w regionie nie brakuje

W całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzali działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Prawo do prowadzenia pojazdów straciło już ponad 30 osób.

Celem działań jest uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. W działaniach brało udział ponad 5 tysięcy policjantów ruchu drogowego.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na  prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Działania miały charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Pamiętajmy, że im większa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia i dłuższa droga hamowania, co może skutkować tragedią na drodze. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, obserwowali drogę i jej otoczenie,    a także zwalniali przed przejściami dla pieszych. Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

W okresie ostatniego półrocza, czyli od stycznia do końca czerwca 2019 r. na terenie powiatu suskiego w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym zatrzymano 31 prawa jazdy. Z tych 31 kierujących jeden został ponownie zatrzymany do kontroli w związku z przekroczeniem prędkości, gdzie wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy administracyjnie i okres zatrzymania wydłużył się o kolejne 3 miesiące. Ponadto 6 kierujących zatrzymano w związku z przekroczeniem prędkości, gdzie okazało się, iż mają cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. 

 

Źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Piratów drogowych w regionie nie brakuje