Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 19 lipiec 2019 14:59

Wypadek w Grzechyni – nietrzeźwy za kierownicą

Napisane przez

Wydarzenia na drogach całego kraju, w tym również na drogach naszego powiatu suskiego nieustannie pokazują, że problem osób decydujących się na kierowanie pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu jest nadal aktualny. Dowodem na to jest m.in. wczorajsze zdarzenie drogowe w Grzechyni, gdzie nietrzeźwy kierujący Daewoo Matiz po pijanemu doprowadził do potrącenie kobiety oraz jej dwuletniego syna.

W Grzechyni, około godziny 15:50 kierujący samochodem Daewoo Matiz na drodze gminnej, zjechał na przeciwny pas ruchu i pobocze, którym to szła matka wraz z dzieckiem. Jak się okazało kierujący samochodem, 55-letni mieszkaniec powiatu suskiego był nietrzeźwy. Podczas badania stanu trzeźwości 55-latka policyjne urządzenie wskazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podróżujący Daewoo Matiz pasażer 50 letni mężczyzna również był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wskazało 3,06 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Piesza, 28 letnia kobieta doznała obrażeń ciała i została przewieziona wraz z synem do Szpitala w Suchej Beskidzkiej, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Dwulatek po przebadaniu został przekazany pod opiekę ojcu, gdyż jak się okazało nie doznał żadnym obrażeń. Jego matka niestety odniosła obrażenia prawej nogi, czego skutkiem była amputacja dużego palca i pozostała na dalszym leczeniu w szpitalu.

Kierujący wraz z pasażerem zostali zatrzymani i osadzeni w Komendzie Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, gdzie po wytrzeźwieniu będą uczestniczyli w dalszych czynnościach procesowych.

Jak widać intensywne i systematyczne działania Policji mające na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz społeczna dezaprobata dla kierowania „na podwójnym gazie” nie działa skutecznie na wyobraźnię wszystkich kierowców.

Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej po raz kolejny apeluje do kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i poszanowanie prawa. Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami mechanicznymi, rowerami, jak i piesi stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Należy pamiętać, aby kierujący pojazdami przed wyruszeniem w podróż byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości należy powstrzymać się od jazdy, udać się do najbliższej jednostki Policji i poprosić o badanie stanu trzeźwości – to nic nie kosztuje, a pozwoli nam podjąć jedyną, słuszną decyzję, która może zapobiec tragedii i uchronić przed skutkami prawnymi jakie niesie ze sobą przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Apelujemy również do wszystkich osób, aby reagowały w sytuacji, kiedy widzą osobę nietrzeźwą wsiadająca za kierownicę samochodu, na rower, czy też pieszego zataczającego się lub leżącego na jezdni lub w jej pobliżu.

Nie bójmy się reagować, nie zważajmy na to, czy jest to ktoś obcy, czy członek naszej rodziny – w ten sposób możemy zapobiec tragedii, uratować ludzkie istnienia, a nasze zachowanie na pewno przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na drogach!

KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Wypadek w Grzechyni – nietrzeźwy za kierownicą