Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 03 sierpień 2019 17:13

Nowy wóz w OSP Zachełmna

2 sierpnia ok godz. 20:30 na plac przed OSP Zachełmna w asyście wozów z gminy Budzów wjechał nowy nabytek tej jednostki, ratowniczo - gaśniczy samochód na podwoziu MAN TGM 13.290 zabudowany przez firmę MotoTruck.

 

Powitanie nowego samochodu było huczne, zjawili się mieszkańcy, odpalono race dymne oraz zawyły syreny alarmowe, nikt nie krył radości.

Samochód posiada napęd 4x4, moc 290KM, zbiornik wody o poj. 3000l, zbiornik na środek pianotwórczy 300l. Autopompa o wydajności 3000l/min, szybkie natarcie o długości 60m, w samochodzie są zamontowane zraszacze: 2 z przodu oraz dwa z boku pojazdu. Na pokładzie znajdują się także specjalistyczne narzędzia hydrauliczne używane podczas wypadków drogowych.  Oprócz tego wóz jest wyposażony w cały sprzęt potrzebny podczas działań ratowniczo – gaśniczych.  

W niedługim czasie w powiecie suskim pojawią się dwa podobne wozy, jeden trafi do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej, a drugi do Ochotniczej Straży Pożarnej Maków Podhalański Dolny.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Nowy wóz w OSP Zachełmna