Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 31 październik 2019 23:14

Fałszywy policjant zatrzymany, a pieniądze odzyskane

W dniu 28.10.2019 r. dzięki szybko otrzymanej informacji o popełnieniu oszustwa na tzw. „policjanta” na szkodę dwóch mieszkanek powiatu suskiego, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali mężczyznę, który odebrał w ich miejscu zamieszkania pieniądze.

 

Początek tygodnia tuż przed Świętem Zmarłych okazał się dla seniorów dniem próby czy profilaktyka dotycząca telefonicznych oszustów prowadzona przez policję oraz inne instytucje jest skuteczna. Najwyraźniej jeszcze nie do wszystkich dotarły informacje o fali oszustów dlatego też, w poniedziałkowe przedpołudnie linie telefoniczne zajmowała informacja o bliskiej osobie, która spowodowała wypadek drogowy oraz wiążącym się z tym wpłaceniu pieniędzy w zamian za kaucje osoby bliskiej. 57 letnia i 79 letnia mieszkanka naszego powiatu,  uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta i przekazały mu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jego radość nie trwała zbyt długo, gdyż został on chwile później zatrzymany przez policjantów, a pieniądze odzyskane.

Dzisiaj został on doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego karę tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy.

Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. Najlepiej wykonać telefon zwrotny do krewnego (na sprawdzony numer), za którego podaje się oszust i upewnić się, czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i czy potrzebuje pieniędzy. Pośpiech wywoływany jest specjalnie przez oszustów – nie należy ulegać presji czasu.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Fałszywy policjant zatrzymany, a pieniądze odzyskane