Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 listopad 2019 19:34

Uwaga! Znów naciągają metodą "na wnuczka"

Napisane przez
Uwaga! Znów naciągają metodą "na wnuczka" Foto: Pixabay

W powiecie suskim było już wiele prób wyłudzenia pieniędzy metodą powszechnie zwaną „na wnuczka”. Dziś (25 listopada) oszuści obrali za cel seniorów z gminy Zawoja. Na policję wpłynęło kilkanaście zgłoszeń od osób, z których każdą próbowano naciągnąć na niemałą kwotę. Żadna z nich nie dała się nabrać, ale niewykluczone, że to jeszcze nie koniec przestępczej akcji.

 

Do seniorów z gminy Zawoja dzwoniła kobieta podająca się za krewną osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. Sprawcą zdarzenia miał być ktoś z najbliższej rodziny jej rozmówcy, na przykład wnuczka. Oszustka twierdziła, że nigdzie nie zgłosi, kto spowodował wypadek, jeśli za milczenie dostanie kwotę, której zażąda… Miała jednak pecha, bo ludzie, których próbowała naciągnąć, nie byli aż tak łatwowierni, by przekazać jej pieniądze.

Takich prób może być jednak w najbliższych dniach więcej, toteż policjanci apelują, by zachować szczególną czujność. Jeśli ktokolwiek odbierze podobny telefon, powinien najpierw sprawdzić wiarygodność swojego rozmówcy, na przykład dzwoniąc do kogoś z rodziny, kto będzie wiedział, czy zdarzenie opisane przez dzwoniącą osobę rzeczywiście miało miejsce. Jeśli jest to w danym momencie niemożliwe, należy jak najszybciej zawiadomić policję.

 

 

asdasdasdasdas