Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 13 listopad 2014 17:12

Szajka rabusiów rozbita / najmłodszy miał 12 lat!

Napisał

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej rozpracowali grupę zajmującą się kradzieżami kabli i włamaniami do samochodów, garaży i budynków gospodarczych na terenie gminy Stryszawa.

 


Grupa rabusiów liczyła cztery osoby – najmłodszy z nich miał zaledwie 12 lat, pozostali 21, 35 i 60 lat. W różnych konfiguracjach od maja 2012 r. do połowy 2014 r. dokonywali kradzieży elektronarzędzi, sprzętów AGD, radiów samochodowych i innych, włamując się do samochodów, garaży, budynków gospodarczych na terenie Lachowic, Kurowa i Huciska. Ponadto kradli kable teleinformatyczne linii napowietrznej na terenie Lachowic. Wiadomo też, że grupa działała także na terenie Żywiecczyzny.

Na razie udowodniono im 11 czynów, ale sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania oraz zarzuty. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny, jeden z mężczyzn obecnie odbywa karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym. Wszyscy oprócz nieletniego byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Ogólnie straty wyniosły około 30 tysięcy zł. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Szajka rabusiów rozbita / najmłodszy miał 12 lat!