Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 13 listopad 2014 17:12

Szajka rabusiów rozbita / najmłodszy miał 12 lat!

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej rozpracowali grupę zajmującą się kradzieżami kabli i włamaniami do samochodów, garaży i budynków gospodarczych na terenie gminy Stryszawa.

 


Grupa rabusiów liczyła cztery osoby – najmłodszy z nich miał zaledwie 12 lat, pozostali 21, 35 i 60 lat. W różnych konfiguracjach od maja 2012 r. do połowy 2014 r. dokonywali kradzieży elektronarzędzi, sprzętów AGD, radiów samochodowych i innych, włamując się do samochodów, garaży, budynków gospodarczych na terenie Lachowic, Kurowa i Huciska. Ponadto kradli kable teleinformatyczne linii napowietrznej na terenie Lachowic. Wiadomo też, że grupa działała także na terenie Żywiecczyzny.

Na razie udowodniono im 11 czynów, ale sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania oraz zarzuty. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny, jeden z mężczyzn obecnie odbywa karę pozbawienia wolności w areszcie śledczym. Wszyscy oprócz nieletniego byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

 

Ogólnie straty wyniosły około 30 tysięcy zł. Część skradzionych rzeczy udało się odzyskać. 

asdasdasdasdas