Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 17 listopad 2014 15:55

Rozbój, mocno zdezorientowany nietrzeźwy oraz zakłócenie ciszy wyborczej

Rozbój, zakłócenie ciszy wyborczej oraz nietrzeźwy kierujący uporczywie wracający na miejsce „przestępstwa”. Zabrakło wyobraźni, czy też zbyt silna była chęć zaspokojenia różnorodnych pragnień?

 

Rozboju na 19-letnim mieszkańcu Mszany Dolnej dopuścili się trzej młodzi mieszkańcy Jordanowa. W sobotę 15.11 ok. godz. 15.40 do stojącego na przystanku 19-latka podeszło trzech mężczyzn, zaczęli grozić mu pobiciem, jeżeli nie wyda im pieniędzy. Mężczyzna dał jednemu z napastników 100zł i salwował się ucieczką, sprawcy również oddalili się z miejsca zdarzenia. Poszkodowany, po pewnym czasie wsiadł do BUS-a i opowiedział kierowcy o zdarzeniu, kierowca niezwłocznie poinformował policję. Policjanci szybko wytypowali i zatrzymali trzech nietrzeźwych mieszkańców Jordanowa w wieku 27, 18 i 16 lat, których poszkodowany rozpoznał jako sprawców napaści.

W dniu dzisiejszym nieletni, który był zatrzymany w Policyjnej Izbie Dziecka w Krakowie został zwolniony i jego sprawą zajmie się sąd rodzinny dla nieletnich, a dwaj pozostali usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Prokurator zdecyduje o środku zapobiegawczym. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 -podaje rzecznik prasowy policji Anna Gąsiorek – Rezler.

Tego samego dnia w Śleszowicach, kierujący samochodem marki VW Golf wjechał w ogrodzenie jednego ze sklepów, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Jakie było zdziwienie sprzedawczyni, kiedy po chwili ten sam mężczyzna podjechał pod sklep ponownie, aby zrobić zakupy i zapytać o drogę. Natychmiast rozpoznała samochód, który uszkodził jej ogrodzenie, ponadto wyczuła od mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Kiedy kobieta powiedziała sprawcy, że wezwała policję, ten zorientował się, iż podjechał pod ten sam sklep w którego ogrodzenie uderzył, próbował szybko odjechać, jednakże właścicielce sklepu udało się odebrać mu kluczyki. Mężczyzna najpierw porzucił pojazd i uciekł, ale zanim policjanci przyjechali powrócił przed sklep. Okazało się, iż był mieszkańcem powiatu pszczyńskiego, badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, w tym również od samochodu. Odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę w dniu wyborów w Sidzinie doszło do zakłócenia ciszy wyborczej. Około godz. 6.00 dyżurny Komisariatu Policji w Jordanowie został powiadomiony przez zastępcę przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej Bystra-Sidzina o zakłóceniu ciszy wyborczej, poprzez rozwieszenie na ścianie budynku przed lokalem wyborczym plakatów, dotyczących jednego z kandydatów na wójta tej gminy. Policjanci, którzy udali się na miejsce, zatrzymali 49-letniego mieszkańca tej miejscowości, przy którym znaleźli dwie reklamówki z plakatami o treści obrażającej i pomawiającej kandydata. Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek do sądu o czyn z art. 498 Ustawy kodeksu wyborczego. Grozi mu kara grzywny.

asdasdasdasdas