Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 09 styczeń 2020 09:26

Jechały z cofniętymi licznikami.

Napisane przez

Policjanci suskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierujące, których samochody miały mniejsze przebiegi niż rok wcześniej w czasie przeglądu technicznego.

7 stycznia 2020 r. policjanci z suskiej drogówki realizowali działania kontrolno-prewencyjne „kaskadowy pomiar prędkości” na terenie całego powiatu. W czasie kontroli kolejnego samochodu tym razem m-ki Chevrolet kierowanym przez mieszkankę powiatu suskiego sprawdzono dodatkowo przebieg licznika jej pojazdu. Jak się okazało, pojazd jej posiadał mniejszy przebieg o około 500 km niż w maju 2019 r. w czasie przeglądu technicznego. O wiele wyższą różnicę w przebiegu miała w pojeździe kierująca zatrzymana 8 stycznia do kontroli drogowej w miejscowości Stryszawa. W jej samochodzie m-ki Hyundai licznik był niższy o 63 000 km niż na wykonanym wcześniej przeglądzie technicznym. Wobec podejrzenia popełnienia przestępstwa zmiany wskazań drogomierza (art. 306a KK) będą wykonywane dalsze czynności zmierzające do ustalenia, jak doszło do zmiany drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Informujemy, że: w dniu 1 stycznia 2020 r. weszły w życie przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym związane z przeciwdziałaniem procederowi manipulowania licznikiem pojazdu. Od tego dnia w centralnej ewidencji pojazdów są gromadzone dane o wymianie licznika pojazdu i odczycie jego wskazania po wymianie oraz dane o odczycie licznika w czasie kontroli drogowej.

Zgodnie z nowymi przepisami właściciel pojazdu obowiązany jest zgłosić wymianę licznika w terminie 14 dni od tej wymiany. W tym celu właściciel pojazdu, pod rygorem odpowiedzialności karnej, musi złożyć w stacji kontroli pojazdów oświadczenie o wymianie licznika i przedstawić pojazd do wykonania czynności związanych z odczytem jego wskazania.

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/zmiany-w-przepisach-prawo-o-ruchu-drogowym-w-zakresie-drogomierzy-

 

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Jechały z cofniętymi licznikami.