Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 21 marzec 2020 17:21

Apelujemy, pierwszy dzień wiosny spędźcie w domu

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za „dzień wagarowicza”, co może powodować wśród dzieci i młodzieży chęć wspólnych spotkań, zabaw, czy spacerów. Zauważyć jednak należy, że w obecnej sytuacji jest to zachowanie wysoce niebezpieczne, zarówno dla samych uczestników, jak i otoczenia.

 

Zawieszenie działalności placówek szkolnych miało na celu wyeliminowanie zagrożenia spowodowanego koniecznością wspólnego spotykania się młodzieży w większych grupach na zajęciach lekcyjnych i pozostanie w domach. Dlatego też w tej sytuacji, jakiekolwiek spotkania w większym gronie mogą nieść poważne zagrożenie dla samych uczestników oraz ich otoczenia.

Dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za „dzień wagarowicza”. Dla policjantów jest to jednak dzień wzmożonej pracy. Szczególnie teraz, w dobie epidemii koronawirusa. Policjanci podczas swojej służby będą patrolowali ulice i miejsca popularne wśród młodzieży,  będą prowadzić działania informacyjne i  reagować na przypadki gromadzenia się większej liczby osób.

Apelujemy do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów o rozwagę i ograniczenie przebywania nie tylko  w większych skupiskach, ale ograniczenie  spotkań  ze znajomymi i pozostanie w domu. To również od Ciebie zależy, czy wirus będzie się rozprzestrzeniał !  ( https://www.gov.pl/web/koronawirus/uczniu-i-studencie--zostan-w-domu-i-ogranicz-kontakty-towarzyskie ).  Świętujcie pierwszy dzień wiosny w sposób najbardziej dla Was bezpieczny.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Apelujemy, pierwszy dzień wiosny spędźcie w domu