Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 01 kwiecień 2020 08:48

Mimo apeli i ostrzeżeń pod Babią Górą nadal płoną trawy

Nie pomagają ostrzeżenia, apele i prośby. Niemal każdego dnia strażacy są wzywani do pożarów traw i krzewów. Podpalanie nieużytków może stanowić śmiertelne zagrożenie.

Przypomnijmy, sprawa jest poważna. Z informacji przekazanych przez PSP wynika, że w roku 2019, w ogólnej liczbie 153 520 odnotowanych pożarów w Polsce, aż 55 912 było pożarami traw i nieużytków rolnych (36,4 procent wszystkich pożarów).

Pożary traw i nieużytków objęły powierzchnię 24 151 ha. W wyniku tych pożarów zginęło 10 osób, a 140 odniosło obrażenia. Straty po pożarach traw i nieużytków wyceniono na ponad 40 milionów 900 tysięcy złotych.

— Średni czas działań gaśniczych przy pożarach traw wyniósł 54 minuty, a strażacy wyjeżdżali do tych pożarów co 9 minut. Do gaszenia pożarów traw i nieużytków strażacy zużyli 183 413 171 litrów wody co stanowi pojemność 49 basenów olimpijskich. W 2019 roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała 8896 pożarów lasów, w której to liczbie mieszczą się także pożary lasów nienależących do Lasów Państwowych - poinformowali strażacy.

W wyniku pożarów w lasach zginęło siedem osób, a 31 odniosło obrażenia.

Tymczasem w ostatnich dniach strażacy wielokrotnie musieli gasić ogień na nieużytkach. Jak podaje suska policja, w Makowie Podhalańskim na ul. 3 Maja w rejonie rzeki Skawa spaleniu uległo około 50 arów nieużytków rolnych. Pożar traw został na miejscu ugaszony przez jednostki straży pożarnej, które zostały skierowane na miejsce. Sprawę bada policja.

Z kolei w Osielcu w wyniku pożaru, uległo spaleniu około 5 arów nieużytków rolnych. Tą sprawą również zainteresowali się stróże prawa.

W Grzechynia natomiast w wyniku pożaru, uległo spaleniu około 10 arów nieużytków rolnych przy granicy z lasem w rejonie boiska sportowego. Kto spowodował ten pożar też bada policja.

asdasdasdasdas
ShowMeble

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Mimo apeli i ostrzeżeń pod Babią Górą nadal płoną trawy