Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 03 grudzień 2014 18:07

Kto utrudnia pracę druhom?

Napisał

W sieci pojawiły się skargi na mieszkańców powiatu suskiego, którzy utrudniają pracę strażakom. Może za to grozić wizyta u prokuratora.

 Kiedy ogień ogarnia dom, rzucają wszystko i pędzą na ratunek. Kiedy wielka woda zbliża się do domostw, w pocie czoła budują zapory. Nawet kiedy kot nie może zejść z drzewa – też są na miejscu… Straż Pożarna to prawdopodobnie jedyna mundurowa formacja, która cieszy się niemal pełnym  zaufaniem obywateli.

Właśnie, niestety tylko niemal… Na portalu sucha24.pl pojawił się niepokojący wpis dotyczący jednej z interwencji w Toporzysku.

- Chciałbym poruszyć ważną sprawę – napisał nasz Czytelnik. -  Myślę, że bardzo ważną (…), a mianowicie traktowanie strażaków ochotników przez mieszkańców. Chodzi o popychanie, wyzywanie. (…) Niedługo naprawdę nie będzie miał kto jeździć do pożarów. (…)  Kilku strażaków zostało poturbowanych. (…) Ludzie, każdy z nas podczas alarmu zostawia wszystko, dla ratowania życia, nie patrząc na swoje. Ale jeśli ja mam myśleć i oglądać sie za siebie, żebym nie dostał sztachetą w plecy... to wole zostać w domu z rodziną.

Po interwencji naszego dziennikarza sprawę sprawdził kpt. Łukasz Białończyk, z Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

- Kontaktując się z Naczelnikiem OSP Toporzysko otrzymałem informację, że nikt z jego druhów nie został poturbowany – poinformował. - Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego oficjalnego zgłoszenia, jak i żaden z druhów nie zgłosił takiego faktu Kierującemu Działaniem Ratowniczym na miejscu zdarzenia.

Przypomina jednak, że zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie przeciwpożarowej z ochrony przewidzianej w Kodeksie karnym dla funkcjonariuszy publicznych korzystają m.in. strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej i członkowie ochotniczych straży pożarnych biorący udział w działaniu ratowniczym lub wykonujący inne zadania związane z ochroną przeciwpożarową.

- Mając na uwadze powyższe po otrzymaniu oficjalnej informacji sprawę skierujemy do prokuratury – zapewnia rzecznik suskich strażaków.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Kto utrudnia pracę druhom?