Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 05 grudzień 2014 11:12

Ratownicy chcą poszerzyć swe szeregi

Napisane przez

Kochasz góry? Chcesz nieść pomoc poszkodowanym? To propozycja jest dla Ciebie. Ratownicy z Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zapraszają na egzamin.

W dniach 10-11 stycznia 2015 r. w stacji ratunkowej na Hali Miziowej odbędzie się egzamin wstępny do Grupy Beskidzkiej GOPR.

-  Egzamin obejmuje część praktyczną oraz teoretyczną w zakresie: jazdy na nartach na poziomie pomocnika instruktora, testów sprawnościowych, znajomości topografii obszaru działania Grupy Beskidzkiej, czyli Beskid Śląski, Beskid Mały, Beskid Żywiecki, Beskid Makowski, oraz ogólnej wiedzy o górach – zapraszają ratownicy.

Dla tych, którzy pozytywnie przejdą testy, będzie to dopiero początek wielkiej przygody z ratownictwem górskim. Po zdaniu egzaminów kandydat może być przyjęty w poczet członków kandydatów Grupy Beskidzkiej GOPR.

- Okres kandydacki to minimum dwa lata w ramach których kandydat musi wykazać się intensywną działalnością górską i ukończyć kurs ratownictwa I stopnia zakończony egzaminem – podaje serwis prasowy GB GOPR. - Zdanie egzaminów I stopnia i pozytywna ocena działalności Uchwałą Zarządu Grupy pozwala złożyć uroczyste Przyrzeczenie na ręce Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR.

Dopiero w  tym momencie kandydat staje się prawdziwym Ratownikiem Grupy Beskidzkiej GOPR uprawnionym m.in. do noszenia odznaki.
Jak zaznaczają goprowcy, mimo trudności i konieczności pokonania wielu przeciwności, praca ratownika górskiego przynosi ogromną satysfakcję.


Fot. GB GOPR

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Ratownicy chcą poszerzyć swe szeregi