Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 10 grudzień 2014 08:43

Seria włamań do ogródków działkowych

Napisał

Właściciele altan znajdujących się na terenie ogródków działkowych przy ul. Zamkowej w Suchej Beskidzkiej, od ok. trzech tygodni borykali się z dziwnymi przypadkami uszkodzenia należącego do nich mienia. Policja zatrzymała podejrzanego w tej sprawie.

Właściciele działek zgłaszali różne uszkodzenia, głównie wybite szyby w altanach, nie stwierdzali natomiast kradzieży. Jak się jednak okazało i na to przyszła pora. Mieszkanka Suchej Beskidzkiej posiadająca altanę na terenie wspomnianych ogródków działkowych, włamanie zgłosiła pod koniec listopada br. Z należącej do niej altany ktoś ukradł pościel, poduszki, kołdry i koce, a także magnetofon, na łączną kwotę ok. 400zł. Kolejne włamanie do altanki ta sama kobieta zgłosiła już po kilku dniach. Tym razem rabuś zabrał jeszcze wiertarkę udarową, siekierę i inne rzeczy na kwotę około 730zł.

Nie trudno było się domyślić, iż za czyny te odpowiada ta sama osoba. Taki też wniosek wyciągnęli policjanci, którzy po dwóch dniach zatrzymali 29-letniego mężczyznę, jadącego skradzionym rowerem. Mężczyzna przyznał się do włamania i kradzieży roweru, podejrzewany jest też o włamania do altan na terenie ogródków działkowych w Makowie Podhalańskim, a także o kilka innych wykroczeń przeciwko mieniu. 

Mężczyzna pochodzi z województwa wielkopolskiego, od roku prowadzi wędrowny tryb życia, dlatego prokurator wystąpił z wnioskiem o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, do którego Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej przychylił się i zastosował 2-miesięczny areszt - podaje rzecznik prasowy policji Anna Gąsiorek – Rezler.

 

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Seria włamań do ogródków działkowych