Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 15 maj 2020 08:26

Fałszywa zbiórka na seicento - umorzona

Fałszywa zbiórka na seicento - umorzona fot. KPP Oświęcim

Rafał B., który zorganizował zbiórkę na zakup nowego samochodu dla kierowcy, który uczestniczył w zderzeniu kolumny rządowej w Oświęcimiu, nie poniesie konsekwencji przywłaszczenia zebranych środków.

"Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze w Krakowie zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych w sprawie o sygn. akt 5 Ds. 149.2019, że postanowieniem z dnia 4 maja 2020 r. prokurator umorzył śledztwo w sprawie doprowadzenia w okresie od 12 lutego 2017 r. do 23 lutego 2017 r., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, 8 071 darczyńców do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 150 640 zł., poprzez wprowadzenie pokrzywdzonych w błąd, co do zamiaru przekazania pieniędzy pochodzących ze zbiórki internetowej prowadzonej za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl na zakup fiata seicento, na rzecz Sebastiana K." - czytamy w komunikacie krakowskiej prokuratury.

Chodzi o mieszkańca powiatu suskiego, który po tym, jak auto prowadzone przez mieszkańca Oświęcimia zostało uszkodzone przez kolumnę rządową wiozącą ówczesna premier Beatę Szydło, zorganizował zbiórkę na zakup nowego samochodu. Nigdy do tego nie doszło, a zebrane środki przepadły - miały zostać przekazane na spłatę długów żony organizatora zbiórki.

Jak podała Interia powołując się na RMF, "Śledczy nie dopatrzyli się popełnienia przestępstwa, bo, ich zdaniem, każdy, kto brał udział w zbiórce i wpłacał pieniądze, dokonywał w ten sposób darowizny na rzecz jej organizatora, a nie na rzecz sprawcy wypadku w Oświęcimiu, Sebastiana K."

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Fałszywa zbiórka na seicento - umorzona