Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 26 czerwiec 2020 13:06

Konkurs akcji „Przyłącz się do zwalczania agresji i hejtu w sieci” rozstrzygnięty.

W dniu 24 czerwca 2020r. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbyło się wręczenie podziękowań oraz nagród dla dzieci i młodzieży w związku z rozstrzygniętym konkursem pn. „Przyłącz się do zwalczania agresji i hejtu w sieci”. Na podstawie zwycięskiej pracy, powstał symbol oraz hasło do reakcji na treści publikowane w sieci zawierające przemoc, wulgaryzmy oraz mowę nienawiści.

 

Tydzień wcześniej, w środę 17.06.2020 r.  komisja spośród 60 prac nadesłanych w terminie, wybrała hasło oraz logo, które będzie miało na celu poinformować administratora danej strony internetowej, że treści, jakie się pojawiają np. w komentarzach, zawierają agresję i hejt. Wklejone pod takie treści opracowane logo, zasygnalizuje administratorowi strony, iż treść ta powinna być usunięta.

Komisja konkursowa wybrała: 

  • I miejsce za logo i hasło – Zachariasz Zborowski – Zespól Szkół w Zembrzycach
  • II miejsce za logo i hasło – Wiktoria Monczak – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie
  • III miejsce za logo – Natalia Łasak (13 lat) – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie

Ponadto wyróżniono następujące prace:         

  • Julia Lipiarska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie /za hasło/
  • Kacper Wątroba  Szkoła podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej /za hasło/
  • Wojciech Nowak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Budzowie /za logo/
  • Jakub Wróbel - Szkoła podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej /za hasło/

Przy wręczeniu podziękowań i nagród był obecny I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej nadkom. Marcin Kaczmarek oraz  przedstawiciele władz samorządowych, z terenu których pochodzą laureaci oraz wyróżnieni w konkursie: Pan Józef Bałos - Starosta Suski, Pan Łukasz Palarski - Wójt Gminy Zembrzyce, Pan Andrzej Malczewski – Burmistrz Miasta Jordanowa, Pan Zbigniew Maryon – Przedstawiciel Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, Pan Marek Barzycki - Przedstawiciel Wójta Gminy Stryszawa, Pan Jan Najdek - Wójt Gminy Budzów, przekazał nagrodę dla wyróżnionej pracy przedstawicielowi Szkoły w Budzowie, by została wręczona w czasie obierania świadectwa szkolnego.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcje serdecznie dziękujemy. Powstałe logo i hasło jest ogólnie dostępne, w celu szybkiej reakcji każdego mieszkańca naszego powiatu w sytuacji agresji lub hejtu w sieci.  

 źródło: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Konkurs akcji „Przyłącz się do zwalczania agresji i hejtu w sieci” rozstrzygnięty.