Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 02 lipiec 2020 17:41

Sucha Beskidzka. 30 zarzutów dla oszusta! Grozi mu 8 lat więzienia

Napisane przez

Aż 30 zarzutów dotyczących oszustw, przedstawili policjanci z Suchej Beskidzkiej 30-letniemu mieszkańcowi powiatu suskiego. Mężczyzna, posiadając dane i podszywając się pod inną osobę, zaciągał pożyczki w instytucjach parabankowych. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

 

W połowie 2019 r. do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zgłosiła się 25-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która informując, że padła ofiarą oszustw. W wyniku podjętych czynności ustalono, iż sprawca, którym się okazał 30l-letni mieszkaniec powiatu suskiego posiadając dane pokrzywdzonej, składał drogą elektroniczną wnioski o udzielenie pożyczek. Udzielane pożyczki były w różnych kwotach od 500 zł do 2000 zł.

W efekcie prowadzonych czynności śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który dał podstawy do przedstawienia 30 zarzutów podejrzanemu i z końcem czerwca 2020 r. skierowano akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Za popełnione przestępstwa sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

By uchronić się przed wyłudzeniem pożyczki należy pilnować swoich dokumentów tożsamości. Ważne, aby dowód osobisty nie trafił w niepowołane ręce. Dbać o to, by dostęp do naszych danych osobowych nie uzyskały osoby nieuprawnione. Zdarza się też, że nasze dane można znaleźć na rachunkach, fakturach i wielu innych dokumentach. Jeżeli są już nam nie potrzebne, należy je dokładnie niszczyć, aby osoby niepowołane nie mogły ich wykorzystać. W przypadku utraty dokumentu niezwłocznie zgłosić ten fakt do organu wydającego.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Sucha Beskidzka. 30 zarzutów dla oszusta! Grozi mu 8 lat więzienia