Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 19 grudzień 2014 23:50

Święta: Policja radzi jak bezpiecznie dojechać do celu

Napisał

W związku z wyjazdami świątecznymi od kilku lat obserwujemy na drogach województwa małopolskiego wzmożony ruch, przede wszystkim na drogach prowadzących w górskie rejony wypoczynkowe. Nasilone wyjazdy powodują zwiększenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz maksymalnego podniesienia płynności ruchu, Policja w okresie świątecznym będzie prowadzić wzmożone działania, których głównym celem będzie pomoc kierującym w bezpiecznym dotarciu do celu podróży poprzez : 

 

·         Nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa.

 

·         Udzielanie wskazówek i rad kierującym, upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe.

 

·         Eliminowanie z ruchu „pijanych kierowców” oraz tzw. „piratów drogowych”.

 

Ponadto będziemy podejmować stanowcze interwencje wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia, które stanowią główne przyczyny wypadków drogowych, a przede wszystkim: przekraczających dopuszczalną prędkość, niestosujących się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, nieudzielających pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo przejeżdżających przejścia dla pieszych, nieprawidłowo wyprzedzających.

 

Podczas ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia na małopolskich drogach doszło do 26 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 34 zostały ranne, zaistniało 128 kolizji drogowych. 

 

Przypominamy, że w najbliższych dniach obowiązywać będą ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton tj.

 

·         25 grudnia br. w godz. od 8:00 do 22:00,

 

·         26 grudnia br. w godz. od 8:00 do 22:00,

 

·         1 stycznia 2015 w godz. od 8.00 do 22.00.

 

Jednocześnie prosimy kierowców, aby w czasie tych szczególnych świątecznych dni zachowali szczególna ostrożność na drogach. Zima to trudny i niebezpieczny okres dla kierowców dlatego ważnym elementem bezpieczeństwa jest odpowiednie przygotowanie się do podróży. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. 

 

Małopolscy policjanci życzą spokojnych Świąt i bezpiecznego podróżowania. 

 
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Święta: Policja radzi jak bezpiecznie dojechać do celu