Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 22 grudzień 2014 12:24

Złapali włamywacza- piromana

Napisane przez

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Jordanowie zadzwoniła mieszkanka Łętowni informując, że w niezamieszkałym domku letniskowym, którym się opiekuje doszło do wybuchu gazu.

Policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce ustalili, że do budynku ktoś się włamał wybijając szybę, splądrował wnętrze, a następnie w łazience rozlał nieznaną substancję, którą podpalił powodując wybuch. Uszkodzeniu uległ strop, jedna ściana, elewacja budynku oraz wybite zostały dwie  szyby w oknach.

- Straty oszacowano wstępnie na kwotę 30 tys.zł na szkodę mieszkańca Sosnowca – poinformowała st. asp. Anna Gąsiorek-Rezler rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej. - Technik kryminalistyczny zabezpieczył ślady działania sprawcy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jordanowie w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że za tymi czynami stoi mieszkaniec tej miejscowości, którego następnie zatrzymali. Mężczyzna był bardzo dobrze znany policjantom, gdyż w październiku udowodnili mu 10 innych włamań do mieszkań i domków letniskowych na terenie gminy Jordanów.

- W każdym przypadku sposób jego działania był ten sam, a mianowicie wybijał szybę w oknie i wchodził do wnętrza, gdzie jego łupem padały zarówno pieniądze, jak i biżuteria oraz inne przedmioty domowego użytku.  Wówczas podczas przeszukania pomieszczeń należących do sprawcy, policjanci zabezpieczyli właściwie wszystkie skradzione rzeczy, a biżuterię dosłownie odkopali w lesie niedaleko jego miejsca zamieszkania – zaznacza policjantka. – Ogólna suma skradzionego i odzyskanego wtedy mienia wyniosła około 15 tysięcy zł.  

Nie wiadomo dlaczego w tym przypadku podpalił wnętrze. W tej sprawie przedstawiono mu dwa zarzuty – włamania oraz uszkodzenia mienia.

- Ciekawostką jest, iż z grandy zabrał … płyn do WC – mówi rzeczniczka suskich stróżów prawa.

Za powyższe czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Obowiązuje go też środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z poprzednich włamań, gdyż sprawa jeszcze się toczy.

fot. KPP Sucha Beskidzka

 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Złapali włamywacza- piromana