Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 31 lipiec 2020 20:10

Poważny wypadek na Mosornym Groniu. Konieczne było wezwanie śmigłowca

Napisał
Fot. GOPR Beskidy Fot. GOPR Beskidy

To był bardzo pracowity dzień dla ratowników Grupy Beskidzkiej Gorskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedną z poważnych interwencji przeprowadzili w Zawoi na na Mosornym Groniu.

Na razie nie wiadomo w jakich okolicznościach doszło do wypadku rowerzysty, który gdy ratownicy dotarli do niego był nieprzytomny. Być może stracił przytomność w wyniku upadku lub już wcześniej w wyniku zmęczenia i przegrzania organizmu. Pewne jest jedno doznał otwartego złamania kości ramiennej oraz nadgarstka.

Stan poszkodowanego był na tyle poważny, że ratownicy zdecydowali się wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Ten usiadł na szczycie Mosornego Gronia i zabrał cyklistę do szpitala.  

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Poważny wypadek na Mosornym Groniu. Konieczne było wezwanie śmigłowca