Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 28 grudzień 2014 17:05

„Zgubna” Babia Góra/ Aktualizacja 2

Ratownicy GOPR nie mają spokojnego weekendu. Na Babiej Górze gubią się turyści.

 

Podczas tego weekendu na szlakach Babiej Góry zgubiło się sporo turystów. Do pierwszego zboczenia ze szlaku doszło w sobotę przed zmrokiem. Dwoje turystów schodziło ze szczytu Babiej Góry i w pewnym momencie stwierdzili, że nie wiedzą gdzie są. Na pomoc wyruszyło kilkunastu ratowników. Na szczęście odnaleźli niefortunnych wędrowców. Byli wychłodzeni. Wychłodzona kobieta trafiła do szpitala.

Niemal 24 godziny później ratownicy beskidzkiego GOPR znów musieli ruszyć na pomoc zagubionemu turyście. Poprosił o nią mężczyzna, który zgubił szlak.

Pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego proszą wszystkich, którzy planują wyjście góry, o rozwagę.

 - Na szlakach turystycznych oblodzenie. Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody – ostrzegają parkowcy.

 


Poszukiwany turysta został odnaleziony. GOPRowcy prowadzą teraz  poszukiwania dwoch osób, które zaginęły po stronie słowackiej. 

 


Turyści odnalezieni, sprowadzeni na Markowe Szczawiny

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112„Zgubna” Babia Góra/ Aktualizacja 2