Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 grudzień 2014 13:26

Świąteczna plaga pijanych kierowców

Nie wszyscy spędzali Wigilię w gronie najbliższych, w domowym zaciszu, przy choince. Policjanci w tym dniu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących i to głównie dlatego, że spowodowali kolizje.

 

W Kukowie kierujący Fiatem Marea będąc pod wpływem alkoholu (ponad 2 promile!) wjechał do przydrożnego rowu. W Jordanowie na ul. Piłsudskiego kierujący Oplem Corsa mężczyzna, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu również zakończył podróż w rowie.

Natomiast w miejscowości Krzeszów tuż po 20-tej w wieczór wigilijny 25-letni mężczyzna wybrał się samochodem Renault Clio na przejażdżkę. Był kompletnie pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Co spowodowało, że postanowił się przejechać tego nie wiadomo, jednakże, kiedy chciał pokonać wzniesienie, samochód mu zgasł, zaczął się staczać w dół, po czym zatrzymał się na środku drogi na wysokości posesji zamieszkałej przez.….. policjanta. Funkcjonariusz był poza służbą, przebywał koło swojego domu. Widząc, co się stało, podszedł do pojazdu chcąc udzielić ewentualnej pomocy, jednak, kiedy otworzył drzwi kierowcy, natychmiast poczuł silną woń alkoholu od kierującego. W związku z tym przedstawił się, odebrał kluczyki od pojazdu, a następnie wezwał patrol. Młodemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 W pierwszy dzień świąt doszło do dwóch niegroźnych kolizji i to praktycznie w jednym miejscu, bo w Jordanowie na ul. Piłsudskiego. Najpierw kierujący samochodem marki Fiat Punto nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Toyota i najechał na jego tył. Natomiast później kierująca citroenem na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg, zjechała do przydrożnego rowu i uszkodziła ogrodzenie posesji. W obu przypadkach nikomu nic się nie stało, kierowcy byli trzeźwi i przyjęli mandaty za popełnione wykroczenia.

 W drugi dzień świąt, czyli 26.12.2014r. doszło do czterech kolizji, gdzie kierowcy nie dostosowali prędkości do panujących warunków na drodze i wypadali z drogi. W Osielcu kierujący Seatem Ibiza uderzył przodem pojazdu w ogrodzenie posesji. W Budzowie z tej samej przyczyny kierujący VW Golfem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W Kukowie kierująca fordem wypadła z drogi i uszkodziła barierę ochronną, a w Zachełmnej kierujący fordem również wjechał do przydrożnego rowu. Wszyscy otrzymali mandaty, oprócz uszkodzonych pojazdów nikomu nic się nie stało.

W sobotę w Zawoi kierujący Suzuki wpadł w poślizg i wjechał w ogrodzenie posesji. Kierowca otrzymał mandat.

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Świąteczna plaga pijanych kierowców