Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 grudzień 2014 20:11

Kolejna akcja ratunkowa na Babiej Górze/ aktualizacja

Kolejna akcja ratunkowa na Babiej Górze/ aktualizacja foto: Paweł Adamek

Sześciu ratowników GOPR-u wyruszyło na poszukiwanie trójki turystów, którzy zeszli z czerwonego szlaku.

 

W rejonie Babiej Góry  panują skrajnie trudne warunki, bardzo silny wiatr i padający śnieg, który  utrudnia widoczność do kilku metrów. Ratownicy z Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na ratunek wyruszyli w dwóch grupach z Markowych Szczawin i Krowiarek.

- Trzech mężczyzn jest w dobrej formie - zapewnia rzecznik Beskidzkiej Grupy GOPR Patryk Pudełko - Turyści są przestraszeni, że zgubili szlak.

 Dlatego w teren wyruszyła też kolejna grupa goprowców.

 


Turyści zostali odnalezieni. Jak się jednak okazało, stan jednego z nich jest ciężki.

 

- Trzej turyści zostali przetransportowani do szpitali. Mężczyzna w najcięższym stanie trafił do Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej przy krakowskim szpitalu specjalistycznym im. Jana Pawła II. Ma objawy drugiego stopnia hipotermii. W karetce doszło do zatrzymania akcji serca. Był reanimowany. Jego życie wciąż jest zagrożone. Pozostali dwaj trafią do szpitala w Suchej Beskidzkiej - powiedział dla Onet.pl naczelnik grupy beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak.
 

 

Turyści mają 28-30 lat i pochodzą z Mysłowic. Ratownicy odnaleźli ich w rejonie Gówniaka, jednego z pięciu szczytów grzbietowych Babiej Góry. - Najprawdopodobniej zbyt późno wyszli ze schroniska na Markowych Szczawinach. Gdy schodzili z kopuły w kierunku przełęczy Krowiarki, zapadł zmrok. Ich sytuację utrudnił sypiący śnieg i silny wiatr. Zgubili drogę i wezwali pomoc - wyjaśnia rzecznik beskidzkiego GOPR Patryk Pudełko.

 

 

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Kolejna akcja ratunkowa na Babiej Górze/ aktualizacja