Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 04 wrzesień 2020 16:44

Pracownik stacji paliw oszukał pracodawcę

Napisane przez

Nawet osiem lat może spędzić w więzieniu 23-latek, który do niedawna pracował na jednej ze stacji paliw w powiecie suskim. Mężczyzna w dość wyszukany sposób „dorabiał” sobie do pensji, jednocześnie jednak okradając swojego szefa.

Końcem marca właściciel jednej ze stacji paliw w powiecie suskim poinformował policję o tym, że jego pracownik go oszukuje. Pracodawca, przeglądając rachunki zauważył, że przyznawane rabaty za paliwo są zbyt wysokie. Proceder trwał już kilka ładnych miesięcy. Zachodziło podejrzenie, że 23-latek stosuje upust dla swoich znajomych. Nic z tych rzeczy. Jego szef ustalił, że jego pracownik naliczał rabat, ale od klientów pobierał pełną kwotę. - Gdy  otrzymał pieniądze, nabijał nienależny rabat za transakcję, a różnice w gotówce zabierał dla siebie – opisuje rzecznik suskiej policji Wojciech Copija metodę, jaką stosował nieuczciwy pracownik.

Policjanci zweryfikowali zgłoszenie i ustalili, że 23-latek  przeprowadził wiele takich transakcji. Wykorzystując zaufanie właściciela, potrafił w ciągu jednego dnia oszukać go na kwotę kilkuset złotych. Największa kwota z jednego takiego dnia to prawie 2 tys. zł! - Takim zachowaniem wprowadzał w błąd właściciela firmy, co do faktu i ilości udzielonych rabatów procentowych, powodując straty firmy w łącznej kwocie prawie 12 tys. zł – mówi Wojciech Copija. 

Nieuczciwy pracownik usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi mu do  8 lat pozbawienia wolności.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Pracownik stacji paliw oszukał pracodawcę