Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 14:24

Trzy stłuczki i kilka zatrzymanych praw jazdy. Bilans weekendu na drogach powiatu

Napisane przez

Trzy kolizje, dwa zatrzymane prawa jazdy za prędkość oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu suskiego. 

 

W sobotnie przedpołudnie doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie Suchej Beskidzkiej. Najpierw kierujący renaultem, podczas włączania się do ruchu na ul. Mickiewicza, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu rowerem. Natomiast w drugim przypadku kierująca fiatem na ul. Zamkowej nie zachowała środków ostrożności w trakcie cofania i najechała na kierującą suzuki. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia z ulicy Mickiewicza ukarano mandatem karnym, a wobec kierującej fiatem sporządzono dokumentację w celu skierowania wnioski do sądu. 

Tego samego dnia, wieczorem w Białce na drodze wojewódzkiej kierująca oplem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją audi i najechała na jego tył. W tym przypadku również uczestnicy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała. Dlatego policjanci zamknęli sprawę wypisują mandat.

W niedzielne popołudnie uwagę funkcjonariuszy z Wydziału  Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zwrócił kierujący motorowerem elektrycznym, który w Osielcu poruszał drogą się bez hełmu ochronnego i bez tablic rejestracyjnych. Widząc policjanta, który chciał go zatrzymać, ominął go zwiększając prędkość i skręcając między zabudowania. Policjanci szybko ustalili kierującego, którym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Gdy wrócił do domu, policjanci już na niego czekali. Za powyższe wykroczenia tj. poruszanie się bez hełmu ochronnego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz poruszanie się po drodze pojazdem niedopuszczonym do ruchu został ukarany mandatami karnymi. 

W niedzielę policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali dwa prawa jazdy. W obu przypadkach za znaczne przekroczenie prędkości. Pierwsze policjanci odebrali 20-letniemu kierującemu seatem. Mieszkaniec naszego powiatu na ul. Role w Suchej Beskidzkiej przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h (103/50). Drugi z kierujących został zatrzymany na drodze gminnej w Zembrzycach. 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując motocyklem yamaha przekroczył prędkość o 55km/h (105/50). 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Trzy stłuczki i kilka zatrzymanych praw jazdy. Bilans weekendu na drogach powiatu