Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 16 wrzesień 2020 14:37

W Pewelce znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Zajęli się nim saperzy (Video)

Napisane przez

Kilkadziesiąt minut temu dwukrotnie przez powiat suski przemknęli saperzy. Ich przyjazd nie był przypadkowy.

 Wczoraj, dyżurny suskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w Pewelce. Znalezisko o długości około 30 cm, ujawniono na terenie prywatnej działki, gdzie wcześniej wykonywano prace ziemne. Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który stwierdził, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej o długości 32 centymetrów i średnicy 8 cm. O znalezisku powiadomiono patrol saperski z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie. Pocisk, znajdował się w bezpiecznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia i życia mieszkańców. Dzisiaj niewybuch został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.  

Video dzięki uprzejmości DK52info

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112W Pewelce znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Zajęli się nim saperzy (Video)