Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 10 luty 2015 15:56

Zalegający śnieg przyczyną zawalenia w Stryszawie

Napisał

Przyczyną zawalenia się domu w Stryszawie był zalegający na nim śnieg. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Budynek od dawna był niezamieszkały.

 

Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie pozbyli się śniegu ze swoich domów lub innego rodzaju budynków. O obowiązku usuwania śniegu i sopli z budynków przypomina także Państwowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pamiętajmy o tym szczególnie w przypadku płaskich dachów czy tez dachów obiektów o dużych powierzchniach. Śnieg, który obecnie zalega na budynkach staje się coraz cięższy. Dla porównania warto powiedzieć, że jeden metr sześcienny świeżego śniegu waży ok. 200kg, a śnieg mokry osiąga wagę nawet 4 razy większą.

Nie zapominajmy o usuwaniu śniegu z budynków, gdyż stanowi on zagrożenie nie tylko dla ich konstrukcji, ale także dla zdrowia i życia ludzkiego.

 foto : Przemysław Lempke

 

asdasdasdasdas
ShowMeble

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Zalegający śnieg przyczyną zawalenia w Stryszawie