Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 16 marzec 2015 15:48

Kolizje i narkotyki

W miniony weekend lokalnej policji nie zabrakło zajęcia. Wyjeżdżali do kolizji, aktów wandalizmu, ale też zatrzymali sprawców włamania i amatora środków odurzających. Zobaczcie, co policjanci zanotowali w swoich notatnikach począwszy od czwartku 12 marca.

 

W czwartek 12.03 doszło do dwóch kolizji, w Stryszawie kierujący samochodem marki Suzuki podczas manewru wymijania, nie zachował bezpiecznej odległości od wymijanego pojazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki MAN. Sprawca otrzymał mandat 220zł. Natomiast w Łętowni kierująca Mazdą, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo samochodowi marki Opel. Manewr zakończył się zderzeniem a sprawczyni salwowała się ucieczką z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko namierzyli uciekinierkę i ukarali mandatem.

Tego samego dnia w Budzowie Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Sucha Beskidzka zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości, którzy na początku marca włamali się do domku letniskowego i ukradli hydrofor.

Piątek 13.03 okazał się pechowy dla kierującej samochodem marki Renault, która w Jordanowie na łuku drogi wpadła w poślizg, doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Ford oraz uszkodzenia bariery energochłonnej. Równie pechowo zakończyła się podróż dla kierującego VW Golf. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym pojazdem, zjechał na pobocze drogi i uderzył w znak z nazwą ulicy. Znak, na skutek uderzenia wygiął się i zahaczył o Fiata Palio, uszkadzając go. Sprawca otrzymał mandat 250zł.

W sobotę 14.03 pewna wesoła gromadka postanowiła zabawić się znakami drogowymi. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie Krzeszowa nieznana osoba poprzewracała znaki drogowe. Przybyły na miejsce patrol zastał dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy przyznali się, iż to oni poprzewracali znaki i lustro drogowe. Nie obejdzie się bez kary, odpowiedzą z art. 85§1 kodeksu wykroczeń, które mówi: „kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

Natomiast w Suchej Beskidzkiej policjanci z tutejszego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 17-latka, który miał przy sobie około 4 gramy marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

A na deser kolizja. Również w sobotę w Suchej Beskidzkiej kierująca samochodem Suzuki podczas manewru skrętu z ul. Mickiewicza w ul. Handlową nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem Opel Meriva. Otrzymała mandat 300zł.

Nowy tydzień rozpoczął się kolizją z leżącymi na jezdni częściami samochodowymi. 15.03 w Baczynie kierujący samochodem Audi A3 najechał na leżące na drodze elementy tłumika w wyniku czego uszkodził zderzak pojazdu oraz miskę olejową. Na razie nie wiadomo, kto jest właścicielem tłumika i w jakich okolicznościach znalazł się on na środku pasa ruchu.

 Na podstawie informacji z KPP w Suchej Beskidzkiej

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Kolizje i narkotyki