Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 19 marzec 2015 09:59

Mała fabryka narkotyków zlokalizowana. Dealerzy w rękach policji

Mała fabryka narkotyków zlokalizowana. Dealerzy w rękach policji Fot. KPP Wadowice

Czasami aż trudno uwierzyć w statystyki mówiące o ogromnej liczbie młodych ludzi sięgających po narkotyki.

Niestety informacje, które docierają do nas z lokalnego podwórka mogą je potwierdzać. Policja po raz kolejny złapała dealerów, którzy działali na naszym terenie.

W trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej wadowiccy policjanci ustalili, że 22 – letni mieszkaniec powiatu suskiego  oraz 19 – letni mieszkaniec powiatu żywieckiego trudnią się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu wadowickiego.

Poczynione przez policjantów ustalenia potwierdziły się podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z podejrzanych, w którym funkcjonariusze ujawnili woreczki z suszem roślinnym, białym proszkiem oraz nieznaną substancją, a także młynek do mielenia suszu i dwie wagi elektroniczne, łącznie blisko 200 porcji środków odurzających. Do działań policjanci użyli psa do wykrywania narkotyków.

Po przeprowadzonym badaniu zabezpieczonych środków policjanci potwierdzili, że są to marihuana, amfetamina, a nieznana substancja to najprawdopodobniej tzw. dopalacz, który zostanie przesłany do dalszej ekspertyzy.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci postawili już 22 – latkowi łącznie 14 zarzutów w tym jeden zarzut posiadania narkotyków i 13 – krotnego ich udzielenia, natomiast 19 – latkowi cztery zarzuty udzielenia. Jednakże sprawa jest rozwojowa w związku z tym liczba czynów może znacznie wzrosnąć- mówi Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy wadowickiej policji.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast za ich rozprowadzanie – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Mała fabryka narkotyków zlokalizowana. Dealerzy w rękach policji