Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 30 marzec 2015 12:41

Podsumowanie działań małopolskiej Policji „BUS i TRUCK”

26 marca 2015 r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych.

 

Policjanci sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Weryfikowali czy kierowcy jadą po trasach, zgodnie z rozkładem jazdy a wymiana pasażerów odbywa się na wyznaczonych przystankach.

W czasie działań policjanci skontrolowali prawie 2500 pojazdów, w tym około 450 busów i autobusów oraz 1196 samochodów ciężarowych, na kierujących nałożyli w sumie 1441 mandatów karnych. W 4 przypadkach liczba osób przewożonych w busach była większa niż liczba wpisana w dowodzie rejestracyjnym. Ujawniono 13 nietrzeźwych kierujących, w tym 1 kierującego pojazdem ciężarowym. Zatrzymano również 1 kierującego pod wpływem narkotyków.

Natomiast suscy policjanci w czasie działań skontrolowali 61 pojazdów, w tym 12 busów i autobusów oraz 26 samochodów ciężarowych, na kierujących nałożyli w sumie 16 mandatów karnych. W 1 przypadku liczba osób przewożonych w busie była większa niż liczba wpisana w dowodzie rejestracyjnym. W 1 przypadku odnotowano nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku w samochodzie ciężarowym.

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Podsumowanie działań małopolskiej Policji „BUS i TRUCK”