Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 kwiecień 2015 12:20

Oszukiwali pracowników?

Po interwencji dziennikarza portalu sucha24.pl z sieci internetowej zniknęła prawdopodobnie fałszywa oferta pracy. Według naszych Czytleników właściciele jednej z form działających w Suchej Beskidzkiej oszukali kilkadziesiąt osób.

Być może po interwencji portalu sucha24.pl więcej osób nie zostanie oszukanych. Wedle informacji, które dotarły do naszej redakcji, ofiarami oszustów padło kilkadziesiąt osób z trenu powiatu suskiego.

-  Na stronie internetowej kolejny raz, piąty albo szósty,  pojawia się ogłoszenie o pracę, które jest oszustwem – napisała do nas Czytelniczka. -  Bardzo miła pani naciąga ludzi, zatrudnia ,,na czarno" i nie wypłaca należnych pieniędzy. Sama jestem jej ofiarą.

Czytelniczce „chlebodawczyni” miała zalegać kilkadziesiąt złotych. Innym kobietom więcej.

- Ostatnio wyszło na jaw, że nigdy nie płaciła im składek zdrowotnych i nie mogą iść do lekarza, o umowie nie wspominając – skarży się kobieta.- Rozumiem, że sprawa jest delikatna, wiem jak jest z pracą w naszym regionie, ale żal mi tych młodych zwykle osób, często po studiach, które przychodzą tam na rozmowy kwalifikacyjne.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy informacje są prawdziwe. Niestety, nikt z firmy nie zechciał udzielić nam wyjaśnień, ani nawet zdania komentarza w tej sprawie. Natomiast niebawem po naszej interwencji ogłoszenie o pracę stało się nieaktualne…

 

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Oszukiwali pracowników?