Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 06 kwiecień 2015 20:48

Sukces kolejnej akcji na Babiej Górze!

Sukcesem zakończyła się akcja poszukiwawcza ratowników GOPR w świąteczny poniedziałek na Babiej Górze. Dwójka turystów z Katowic została odnaleziona i właśnie jest sprowadzana w kierunku schroniska.

Przypomnijmy, w rejonie szczytu Babiej Góry dwójka turystów - 25-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna zgubiła szlak i telefonicznie wezwała pomoc. Niedługo potem została utracona z nimi łączność, a do akcji wkroczyli GOPR-owcy.

Warto dodać, że aktualnie w okolicach Babiej Góry panują bardzo trudne warunki - nie tylko obficie pada śnieg, ale wieje też silny wiatr. Widoczność nie przekracza dziesięciu metrów, a pokrywa sięga ok 2 metrów.

Na szczęście ostatnie informacje z rejonu poszukiwań są optymistyczne. Zaginiona dwójka została odnaleziona w kopule partii szczytowej Królowej Beskidów. Kobieta i mężczyzna są wyziębieni, ale mogą iść o własnych siłach.

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Sukces kolejnej akcji na Babiej Górze!