Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 10:50

Weekend -pijani za kierownicą

Weekend na drogach powiatu suskiego minął bez poważnych zdarzeń drogowych, doszło do jednej niegroźnej kolizji. Niechlubny prym wiedli jednak nietrzeźwi kierowcy, zatrzymano czterech amatorów jazdy na podwójnym gazie.

 

W sobotę 11.04 doszło do dwóch zatrzymań obywatelskich. Najpierw w Makowie Podhalańskim na ul. Orkana, kierujący samochodem marki Kia uderzył w krawężnik uszkadzając koło pojazdu. Nie bacząc na szkody, usiłował kontynuować jazdę, na co zareagowali robotnicy, pracujący w tym miejscu przy remoncie drogi, zabrali mu kluczyki i powiadomili policję. Robotnicy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, gdyż wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci przebadali 42-latka na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, iż ma ponad 3 promile. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Do drugiego zdarzenia doszło na terenie stacji paliw przy ul. Wadowickiej w Suchej Beskidzkiej. Przebywający na stacji dwaj mężczyźni zauważyli, że z drogi K-28 na stację wjeżdża z dużym impetem samochód marki Nissan Navara. Samochód przejechał obok mężczyzn tak blisko, iż prawie ich potrącił, na szczęście zdążyli uskoczyć, po czym zaparkował na terenie stacji paliw. Mężczyźni podeszli do niego i zapytali dlaczego tak jechał, na co kierujący wyszedł chwiejnie z pojazdu, uderzył jednego z mężczyzn, po czym zaczął uciekać w stronę centrum miasta. Jeden z mężczyzn powiadomił policję i udał się pieszo za uciekającym. Na ul. Zamkowej policjanci ruchu drogowego zauważyli poruszającego się pieszo mężczyznę, którego zatrzymali, a będący na miejscu zgłaszający interwencję potwierdził, że jest to kierujący Nissanem. Zatrzymany to mieszkaniec Makowa Podhalańskiego miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 

Natomiast w Łętowni patrol policji zatrzymał kierującego ciągnikiem rolniczym, który znajdował się w stanie nietrzeźwości -miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Oprócz tego przyznał się policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Tego samego dnia doszło jeszcze do niegroźnej kolizji w Suchej Beskidzkiej na ul. Role, gdzie kierujący Volvo V50 podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia bocznego z Fordem Mondeo. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500zł.

Natomiast niedziela była bezkolizyjna, nie obyło się jednak bez pijanego kierowcy. Patrol policji podczas kontroli drogowej zatrzymał kierującego samochodem Alfa Romeo mieszkańca Makowa Podhalańskiego, który „wydmuchał” ponad 1,7 promila alkoholu.

Przypomnijmy: osoba, która znajduje się w stanie nietrzeźwości i prowadzi pojazd mechaniczny podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast, kto prowadzi po drodze publicznej pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny. 

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Weekend -pijani za kierownicą