Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 15 kwiecień 2015 21:55

Sucha Beskidzka: Żywioł rozerwał komin

Do  pożaru doszło w Suchej Beskidzkiej. Prawdopodobnie doszło do zapalenia sadzy w kominie jednego z domów.

Pożar wybuchł pod wieczór. Żywioł był tak gwałtowny, że zniszczeniu uległ komin jednego z domów na ulicy Starzeńskiego  w Suchej Beskidzkiej.

-„ Dzisiaj w godzinach popołudniowych, jeden z naszych druhów został telefonicznie poinformowany o pożarze sadzy w kominie na ulicy Starzeńskiego- mówi jeden ze strażaków będących na miejscu zdarzenia-  Po przekazaniu informacji do PSK i zebraniu obsady samochodu wyruszyliśmy na wezwanie, a chwilę potem dołączył do nas zastęp JRG”

Jakie konsekwencje przyniosły zaniedbania właściciela budynku?

-„ Okazało się, że komin został uprzednio zalany wodą przez właściciela, co prawdopodobnie spowodowało jego pęknięcie. Nie odnotowano żadnych innych szkód”- mówi.

Zdarzenie to pokazuje jak niebezpieczne jest zaleganie sadzy w przewodzie kominowym. To właśnie jej zapłon spowodował pożar. Warto więc - nawet częściej niż wymagają tego przepisy- zaprosić do swego domu kominiarza


Strażacy przestrzegają, iż  należy pamiętać, że pod żadnym pozorem, nie należy polewać wodą płonących sadzy w przewodzie kominowym!

Ponadto przypominamy: w podobnych przypadkach należy w pierwszej kolejności dzwonić pod 998, nie personalnie do członków OSP. Znacznie skróci to czas przyjazdu służb ratunkowych.

foto: Hubert Gawlas

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Sucha Beskidzka: Żywioł rozerwał komin