Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 21 kwiecień 2015 05:06

Ukarana w jednym sklepie kradła dalej w drugim

Uparta złodziejka grasowała w czwartek w Jordanowie, „zarobiła” 600zł mandatu, próbując kraść jak nie w jednym to w drugim sklepie.

 

W czwartek 16.04 ok. godz. 13:25 w jednym ze sklepów kosmetycznych przy jordanowskim rynku personel przyłapał kobietę, która usiłowała opuścić sklep, nie płacąc za zabrane ukradkiem produkty. 33-letnia mieszkanka Waksmundu chciała za darmo zaopatrzyć się w 3 szampony do włosów oraz odżywkę, na łączną kwotę 60zł. Przybyli na miejsce policjanci przeszukali kobiecie torebkę, z której wyciągnęli skradziony towar. Sprawczynię ukarali mandatem w wys. 100zł. Mandat nie zniechęcił kobiety do dalszych działań, już po dwóch godzinach policjanci musieli interweniować ponownie. Tym razem zgłoszenie odebrano z jednego ze sklepów chemiczno -gospodarczych. Przybyli na miejsce policjanci zastali znajomą już kobietę, tym razem łupem jej padły 2 noże, obieraczka do ziemniaków oraz woda toaletowa na łączną sumę 68,50zł. Policjanci ponownie wypisali mandat, tyle, że na dużo większą kwotę -500zł. Należy wspomnieć, iż kobieta była już wcześniej karana za kradzieże, łącznie z odbyciem kary pozbawienia wolności. Jak widać kary te nie zniechęciły jej do dalszej „działalności”.

 W weekend doszło również do kilku kolizji oraz wykroczenia przeciwko przepisom o ochronie przyrody.

W piątek 17.04 doszło do bardzo groźnej kolizji w Stryszawie. Kierujący samochodem Citroen najechał na tył skręcającego w lewo Opla Corsa, który z kolei zderzył się z jadącym z przeciwka Suzuki Swift. W zdarzeniu lekkie obrażenia odniósł kierujący Oplem. Sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania, otrzymał mandat w wysokości 800 zł.

 W Krzeszowie policjanci ukarali mężczyznę, który popełnił wykroczenie przeciwko przepisom o ochronie przyrody. W sobotę 18.04 policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę, który na jednej z posesji palił plastikowe odpady, mandat w tym wypadku opiewał na kwotę 100zł.

Tego samego dnia doszło do dwóch kolizji Makowie Podhalańskim i Budzowie. W Makowie kierująca samochodem marki Mitsubishi najechała na tył jadącego przed nią VW Vento. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Sprawczyni została ukarana mandatem 250zł. W Budzowie kierujący samochodem marki Skoda Fabia również wykonał klasyczny „dzwon”. Najechał on na tył Citroena Saxo, za co otrzymał mandat 300zł.

W niedzielę 19.04 w Pewelce  właścicielka jednej z posesji, mieszkanka Tychów zgłosiła uszkodzenie ogrodzenia. Wszystko wskazywało na to, iż w ogrodzenie wjechał w nocy jakiś pojazd. Policjanci przybyli na miejsce zabezpieczyli pozostałości pojazdu. Dzielnicowi, którzy w poszukiwaniu świadków zdarzenia wybrali się na obchód miejscowości Pewelka, zauważyli na jednej z posesji pojazd BMW, którego uszkodzenia odpowiadały takim, jak po uderzeniu we wspomniane ogrodzenie. Mężczyzna zeznał, iż chcąc uniknąć kontaktu z przebiegająca przez jezdnię zwierzyną, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. W samochodzie jechały jeszcze dwie osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało, dlatego też po wyciągnięciu pojazdu odjechali do domu. Twierdził, że miał zamiar w godzinach rannych skontaktować się z właścicielem ogrodzenia co do jego naprawy. Pobrano krew do badań retrospektywnych, choć świadkowie podali, że kierowca był trzeźwy.

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Ukarana w jednym sklepie kradła dalej w drugim