Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 21 kwiecień 2015 09:20

Kierowco, strzeż się!

Kierowco, strzeż się! policja.waw.pl

Nowy taryfikator mandatów wchodzi w życie 18. maja. I może przyprawić niejednego kierowcę o zawrót głowy …

Mandaty będą wyższe, dodatkowo zależne od średnich zarobków w kraju za rok poprzedni. Piraci drogowi od ręki stracą prawo jazdy, a ci, którzy kilkakrotnie zapomnieli zdjąć nogę z gazu, będą karani wyższymi kwotami, nawet o 50%.

Oprócz tego, iż trzeba będzie uiszczać wyższe opłaty za „chwilowe uniesienia”, można również stracić prawo jazdy, np. przekraczając dozwoloną prędkość o 50 km/h. Dla przykładu - jeżeli ktoś przekroczy prędkość o 41-50 km/h w ternie niezabudowanym, to zapłaci 532 zł (na podstawie średniej krajowej z 2013 roku). Takie samo przewinienie w terenie zabudowanym to już kara rzędu 1064 zł.

Dokumenty upoważniające nas do prowadzenia pojazdu zostaną obligatoryjnie wstrzymane na okres 3 miesięcy.

Pieniądze z mandatów będą przekazywane na fundusz drogowy, z którego finansowane mają  być późniejsze inwestycje drogowe w naszym kraju.

Zaostrzają się także przepisy dotyczące pijanych kierowców.

Zgodnie z nowymi przepisami osoba, która spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu, będzie zobowiązana do wypłacenia określonej kwoty (nie mniejszej niż: 10 tyś. PLN) , na rzecz ofiary bądź jej rodziny (jeśli takich nie będzie, to na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym). Dodatkowo obowiązkowym może okazać się zamontowanie w samochodzie alkolocku – urządzenia, które uruchamia silnik samochodu, po wcześniejszym wykluczeniu oparów alkoholowych.

 

Gazetki Promocyjne

 

HomeAlarmowy 112Kierowco, strzeż się!